Deník Anne Frankové

20. listopadu 2012 v 16:20 | Nazgúl |  Knihovnička
DENÍK ANNE FRANKOVÉ

Kniha


Anne Frank

Tuto knihu/deník jsem dočetla před pár dny. Na začátku deníku jsem zastávala ten názor, že není hezké, když někdo zveřejňuje cizí deníky. Myslím, že i sama Anne tam něco takového na začátku psala. Ovšem, když jsem se dostávala na konec knihy, dozvěděla jsem se, že nakonec ona sama chtěla ten deník nechat vydat, aby si každý mohl přečíst, jaké to bylo být za druhé světové války židem, který se musí skrývat před němci. A tak jsme ten názor zastávat přestala.

Nechci tady rozepisovat, o čem to bylo, protože si myslím, že by bylo nejlepší, aby si to přečetl každý sám. Myslím si, že to na každého zanechalá jiný dojem.

Když jsme ten deník četla, někdy jsem měla pocit, jako kdyby to Anne psala o mně, a pomalu jsme zjišťovala, že s ní mám pár věcí i společných. Ovšem je docela možné, že to bylo jen kvůli tomu, že Anne v té době bylo vlastně stejně jako mně.
Anne Frank musela být velice vzdělaná a rozumná dívka, protože si nedovedu představit, že by něco takového napsaly mé spolužačky, nebo že bych něco takového dokázala napsat sama.

Je mi velice líto, že Anne nakonec zemřela.

Tento deník ve mně zanechal zvláštní pocit, který nedovedu popsat.

Začínám uvažovat o tom, že si budu psát svůj vlastní deník. :)

Nazgúl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Turmawen Turmawen | E-mail | Web | 20. listopadu 2012 v 22:01 | Reagovat

Sice sem nepřestala, ale moc času na blog nemam :/ ani teda chuť, zase nějaké období asi... Na Annu Frankovou sme koukali na základce, docela síla...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama