24.12. 2011=Štědrý den

26. prosince 2011 v 12:35 | Nazgúl |  Názgúl

Ach a je tu znovu Štědrý den. :) Někteří lidé si myslí, že Vánoce spočívají jen v uklízení, zdobení bytů a domů, zdobení vánočního stromečku a rozdávání dárku. Ano, toto sice dělá každý a je to hezké, ale křesťané očekávají i příchod Pána Ježíše. :)
Ale já vám všem teď stručně "řeknu", co jsem o Štědrém dnu dělala s Clarett.Pátek:
V pátek se uspořádal velký úklid bytu. Vysávaly jsme, vytíraly, leštily nábytek apod... Pak jsme s Clarett dělaly výzdobu našeho společného pokojíku. Vyrobily jsme krásné vločky a ty jsme přilepily na okno. Když už nesněží venku, tak to teď aspoň trochu vypadá. ;) Pomáhaly jsme dodělávat poslední cukroví a já jsme ještě dozabalovala poslední dárky. S Clarett jsme poslouchaly koledy. Táta odpoledne zabil chudáka kapříka, který se jmenoval "Harry". V podvečer pak ještě táta vytáhnul z balkónu stromeček a dal na něj světélka.

Sobota:
Když jsme s Clarett vstaly, to bylo kolem osmé, šly jsme zdobit vánoční stromeček. A myslím, že je moc hezký. ;) Clarett ještě potom dodělávala výzdobu pokoje. Po obědě jsme obě šly popřát panu faráři k vánocům a do kostela jsme si došly pro betlémské světlo. Jelikož venku hodně foukalo, bály jsme se, aby jsme to světlo vůbec domů donesly. :D Ve tři hodiny jsme celá rodina jela na půlnoční dětskou mši na Tožici. Ale než jsme jeli a než táta zmkl obývák, tak jsme s Clarett odnesly pod stromek dárky.
Když jsme se vrátili domů, já i Clarett jsme se převlékly do svátečního oblečení a jako každý rok jsme hrály deskové hry. Hrály jsme šachy, mlýny, žížaly a kris kros. Docela rychle nám ubíhal čas a já jsem dostávala čím dál větší a větší hlad. Bytem byl cítit kapr a rybí polévka. Asi po půl hodině nás rodiče zavolali k večeři a my jsme usedly ke stolu. K večeři jsme měli rybí polévku, kapra, bramborový salát, ale Clarett měla místo kapra pstruha. Po večeři jsme všichni odešli do pokojíku a tam jsme pouštěli skořápky se svíčkou a zpívali koledy. Když přišel čas, kdy měl zvonit zvoneček, tak Clarett omylem zmáčka mého plyšáka Timmyho z ovečky Shoun a tak jsme pořádně neslyšeli zvoneček. Ale když Timmy zmlkl, tak zvonek ještě zvonil. Všichni jsme se odebrali ke dveřím obýváku a čekali jsme až táta odemkne. Potom co táta otevřel dveře a my jsme vešli, naskytl se nám pohled na rozsvícený vánoční stromeček a pod ním dárky. Chvilku jsme se na to všechno dívali a pak jsme se pustili do rozbalování balíčků a podáváním balíčkům, těm kterým patřily.
Já vám nenapíšu vše, co jsme dostala, ale jen některé věci. Třeba jsme například dostala od Clarett plastového vlka, který se mi moc líbí, pak jsme dostala rádio, CD Evanescence, knížku bajky barda Beedleho, Finské pohádky a další dvě knížky. Pak jsme dostala ještě další dárky...

Neděle:
Dnes jsme byli znovu v kostele. Kostel máme krásně vyzdobený. Téměř v každém rohu byl stomek a na něm světélka a ozdobičky. V kostele jsem zahlédla Caddy a její dvě sestry a dva bratry. také jsem v kostele viděla Lillien a dvě její sestry. Po kostele jsme si s Clarett udělaly menší anglickou snídani. Na Štěpána si chystáme udělat větší anglickou snídani, prtože kostel nám začíná až v deset a ne o půl deváté. K obědu i k večeři jsme měli kapra a bramborový salát.
Po zbytek odpoledne jsem sledovala různé pohádky, které běžely v televizi a "hrála" jsme si se svými dárky.

Pondělí:
Dnes jsem si mohla trochu přispat, protože mše začínala až v deset hodin. Bohužel jsem trochu zaspala a tak jsem ráno nemohla udělat anglickou snídani, kterou jsme měli na dnešní ráno naplánovanou. V kostele jsem znovu zahlédla Caddy, její dvě sestry a dva bratry. Také tam byla Lillien, ale její sourozence jsem tam neviděla. Po kostele jsme si povídala se sourozenci Caddy.
K obědu nás čeká krůta a znovu bramborový salát. ;) Po obědě budu muset začít balit, protože zítra odjíždíme na Vysočinu k babičkám. A také bych se měla učit, protože mě po prázdninách čekají různé písemky. Trochu lituji toho, že ty prázdniny nejsou delší, protože bych mohla nejdřív víc odpočívat a pak bych měla víc času na učení apod.

Doufám, že jste si všichni užili Štědrý den stejně jako já, ne-li lépe a doufám, že si užijete ve zdraví i zbytek prázdnin.

Vaše Názgúl :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Barush Barush | 27. prosince 2011 v 15:47 | Reagovat

Hezký článek :D

2 Ynka Ynka | Web | 8. dubna 2012 v 20:34 | Reagovat

to vypadá výborně ;o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama